| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Intercom |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Frequency |
|
| Output Voltage | 24 V DC |
| Maximum Output Current | 2 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 6.6" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 2" |
| Weight (Approximate) | 15.17 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Aiphone Intercom Systems:
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|