| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Sub Stations Supported | 3 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Power Source | DC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Height | 7.1" |
| Width | 5.6" |
| Depth | 2.2" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Aiphone Door Stations:
|
| Country of Origin | Japan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |