| Technical Information | |
|---|---|
| Wiring Type | 2-wire |
| Maximum Wiring Distance | 330 ft |
| Camera | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Minimum Illumination | 5 lux |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Stainless Steel |
| Durability | Vandal Resistant |
| Height | 8.2" |
| Width | 5.3" |
| Weight (Approximate) | 1.26 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Door Entry |
| Country of Origin | Thailand |