| Technical Information | |
|---|---|
| Wiring Type | 2-wire |
| Maximum Wiring Distance | 330 ft |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 7" |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Touchscreen | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 18 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | ABS Plastic |
| Height | 6.1" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 1.1" |
| Weight (Approximate) | 1.37 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Door Entry |
| Compatibility | Aiphone JO-1FD Expansion Station |
| Additional Information |
|
| Certifications & Standards |
IP54 |
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |