| Technical Information | |
|---|---|
| Wiring Type | 2-wire |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 7" |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 18 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Product Material | ABS Resin |
| Height | 5.1" |
| Width | 9.1" |
| Depth | 0.8" |
| Weight (Approximate) | 1.06 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Door Entry |
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |