| Technical Information | |
|---|---|
| Maximum Number of Buttons | 2 |
| Communication Protocol | IP/SIP |
| Impact Protection (IK) Rating | IK08 |
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Power Source | DC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Stainless Steel |
| Form Factor |
|
| Height | 11.7" |
| Width | 7" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|