| Camera | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Camera Resolution | 1.2 Megapixel |
| Minimum Illumination | 5 lux |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Power Consumption | 5.28 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Stainless Steel |
| Durability |
|
| Height | 10.4" |
| Width | 5.9" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Door Entry |
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |