| Technical Information | |
|---|---|
| Wiring Type | 2-wire |
| Maximum Wiring Distance | 980 ft |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 3.5" |
| Display Screen Type | LCD |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Stainless Steel |
| Durability | Weather Resistant |
| Height | 12.6" |
| Width | 5.8" |
| Weight (Approximate) | 2.64 lb |