| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 7" |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 6.5" |
| Width | 7.9" |
| Depth | 1" |
| Weight (Approximate) | 1.25 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Country of Origin | Thailand |