| Product Information | |
|---|---|
| Application/Usage | Handheld Device |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Product Material | Nylon |
| Height | 5" |
| Width | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 1.17 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra Handheld Devices:
|
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |