| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Number of Computers Supported | 2 |
| Maximum Operating Distance | 1400 ft |
| Video | |
|---|---|
| Graphic Mode | WUXGA |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1200 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| PS/2 Port | Yes |
| DVI | Yes |
| Number of PS/2 Ports | 4 |
| Number of DVI Ports | 2 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Transmitter Height | 1.70" |
| Transmitter Width | 4.50" |
| Transmitter Depth | 5.50" |
| Receiver Height | 1.70" |
| Receiver Width | 4.50" |
| Receiver Depth | 5.50" |
| Transmitter Weight (Approximate) | 8 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |