| Technical Information | |
|---|---|
| Features |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Microphone | Yes |
| USB | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 5 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.36" |
| Width | 2.36" |
| Length | 16.96" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |