Adesso CYBERTRACKH5-TAA Accessories
CYBERTRACKH5-TAA
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Effective Resolution | 2.1 Megapixel |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Lens | |
|---|---|
| Focus Modes | Auto-focus |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Microphone | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 2.0 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 1.3" |
| Weight (Approximate) | 0.99 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |