Adesso AKB-630SB-TAA Accessories
AKB-630SB-TAA
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Number of Keys | 104 |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Hot Keys |
|
| Localization | English (US) |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Built-in Devices | Smart Card Reader |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.70" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.50" |
| Weight (Approximate) | 2.48 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |