Adesso AKB-132PB Accessories
AKB-132PB
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Cable Length | 5.91 ft |
| Number of Keys | 104 |
| Hot Keys |
|
| Localization | English (US) |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | PS/2 |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.80" |
| Keyboard/Keypad Width | 6.60" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.60" |
| Keyboard/Keypad Length | 17.70" |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| System Requirements |
|
| Platform Supported | PC |
| Device Supported | Computer |
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | China |
| Environmental Compliance | Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |