| Technical Information | |
|---|---|
| Mount Type | Camera Mount |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Warm Gray |
| Product Material | Aluminum |
| Height | 4.6" |
| Width | 4.6" |
| Depth | 2.2" |
| Weight (Approximate) | 1.45 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Camera |
| Indoor/Outdoor |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |