| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Network Camera |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Product Material | Aluminum |
| Height | 9.41" |
| Diameter | 4.57" |
| Weight (Approximate) | 1.44 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Pendant |
| Compatibility |
ACTi Network Cameras :
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |