| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 1 TB |
| Drive Performance | |
|---|---|
| Buffer | 16 MB |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Drive Interface | SATA |
| Drive Interface Standard | SATA/300 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | 2.5" |
| Height | 0.4" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 3.9" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
ACTi NVR Systems:
|
| Device Supported | Video Recorder |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |