| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Camera |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Smoke |
| Product Material |
|
| Durability | Vandal Proof |
| Height | 0.9" |
| Diameter | 2.8" |
| Weight (Approximate) | 0.71 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Outdoor |
| Impact Protection (IK) Rating | IK10 |
| Compatibility |
ACTi Cameras:
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |