| Product Information | |
|---|---|
| Style | Backpack |
| Carrying Options |
|
| Minimum Screen Size Supported | 10" |
| Maximum Screen Size Supported | 15.6" |
| Tablet Compartment | Yes |
| Laptop Compartment | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Product Material | Polyester |
| Durability | Water Resistant Exterior |
| Height | 18.5" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 5.9" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |