| Product Information | |
|---|---|
| Style | Sleeve |
| Maximum Screen Size Supported | 15.6" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Product Material | Polyester |
| Height | 11.2" |
| Width | 15.7" |
| Depth | 0.6" |
| Weight (Approximate) | 5.93 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Notebook |
| Recycled Content | Plastic |