Elo PayPoint POS Terminal 13.3in, Android 7.1, 3GB, 32GB SSD, Projective Capacitive, 2in
E346732
Select model
Key Features
- Powerful Processor: Intel Coffee Lake Core i5-8500T for swift transactions.
- Plug & Play: Easy installation with a single cable.
- Built-in Peripherals: 15.6" touchscreen, printer, cash drawer, and scanner included.
- Enhanced Customer Engagement: Flip-for-signature screen and electronic receipt delivery.
- Comprehensive Warranty: 3-year warranty and optional Advance Exchange service.
Specifications
- Color: White or Black
- Processor: Intel Coffee Lake Core i5-8500T
- Memory: 8GB DDR4 (Expandable to 32GB)
- Storage: 128GB M.2 SSD
- OS: Windows 10 IoT LTSB or No OS
- Display: 15.6" TouchPro PCAP, Full HD 1920 x 1080
- Printer: Star TSP100, 3" thermal printer
- Barcode Scanner: Honeywell N3680, 1D/2D support
- Cash Drawer: Standard 16" model
- Warranty: 3 years; optional Advance Exchange
Main Features
-
Touch: Yes
-
POS: Yes
-
Screen size: 13 inch
-
Screen type: Capacitve
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Qualcomm |
| Processor Type | Snapdragon |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 3 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 13.3" |
| Display Screen Type | LCD |
| Touchscreen | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Cash Drawer Port | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Android 7.1 Nougat |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Weight (Approximate) | 13.85 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
mod-elo-paypoint-elo-all-in-one-datasheet-1.pdf E346732
mod-elo-paypoint-elo-all-in-one-quick-guide-1.pdf E346732
mod-elo-paypoint-elo-all-in-one-user-manual-1.pdf E346732
elo-paypoint.pdf E346732
paypoint_plus_android.pdf MOD-ELO-PAYPOINT
paypoint-plus-for-windows.pdf MOD-ELO-PAYPOINT