Zebra TD50 Touch Display 15.6in, FHD, USB-C, 300 nits, IP65
TD50-15F00
Select model
Main Features
-
Touch: Yes
-
POS: Yes
-
Screen size: 16 inch
-
Connection: USB
-
Screen type: Capacitve
| Technical Information | |
|---|---|
| Screen Size Class | 16" |
| Viewable Screen Size | 15.6" |
| Screen Mode | Full HD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Mount Type |
|
| Backlight Technology | LED |
| Features |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP65 |
| Video | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Brightness | 300 Nit |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen Type | Capacitive |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature Range | 32°F (0°C) to 104°F (40°C) |
| Operating Humidity Range | 5% to 95% (Non-condensing) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Height | 1.5" |
| Width | 9.4" |
| Depth | 15.2" |
| Weight (Approximate) | 5.29 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
td50.pdf TD50-15F00
td50.pdf MOD-TD50