Zebra TC22 Mobile Computer 6" Display, 6GB/64GB, SE4710, Wi-Fi 6E, IP68/IP65
WLMT0-T22B6ABC2-NA
Select model
Key features:
- 6-inch FHD+ Display: Easy to read in any lighting.
- Powerful Performance: Qualcomm® 5430 hex-core CPU and up to 8GB RAM.
- 5G & Wi-Fi 6E: Fast and reliable connectivity indoors and outdoors.
- Durable Design: IP68 rated and drop-tested for longevity.
- Contactless Payment Ready: Integrates seamlessly with POS systems.
Specifications:
- Dimensions: 6.5 in. L x 3.0 in. W x 0.49 in. D
- Weight: 8.32 oz/236 g
- Battery: Standard 3800 mAh; Extended 5200 mAh
- Memory: 6 GB RAM/64 GB Flash; 8 GB RAM/128 GB Flash
- Operating System: Android 16
- Connectivity: 5G, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2
- Scanning: SE4710 & SE55 1D/2D scan engines
- Cameras: Rear 16 MP; Front 5 MP
- Sealing: IP68 and IP65 rating
Main Features
-
Operation System: Android
-
Rugged: Commercial
-
RAM/FLASH: 6GB / 64 GB
-
Battery Capacity: Standard
-
GPS: Yes
-
Range: Standard Range
-
Connection: Bluetooth
-
Pin: 2
-
Camera: 16MP Rear Facing Camera + 5MP Front Facing Camera
-
Battery Features: BLE Battery
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Scanning Capability |
|
| Scan Engine Model | SE4710 |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanner Range | Standard Range |
| Google Mobile Services (GMS) | Yes |
| Sensor Type |
|
| Features |
|
| Drop Specification |
|
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 6 GB |
| Flash Memory | 64 GB |
| Memory Card Supported | microSD |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 6" |
| Screen Mode | Full HD+ |
| Screen Resolution | 1080 x 2160 |
| Display Screen Type | LED |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/d/h/i/r/k/v/w/mc/ax |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.2 |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| GPS | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Type-C | Yes |
| Camera | |
|---|---|
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 5 Megapixel |
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 16 Megapixel |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Android |
| Upgradable Operating System | Android 16 |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Capacity | 3800 mAh |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | Yes |
| Removable Battery | Yes |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 14°F (-10°C) to 122°F (50°C) |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) to 158°F (70°C) |
| Humidity (Non-condensing) | 5% to 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Width | 3" |
| Depth | 0.5" |
| Length | 6.5" |
| Weight (With Battery) | 8.32 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
tc22-tc27.pdf WLMT0-T22B6ABC2-NA
tc22-tc27.pdf MOD-TC22