Wasp 633808491024 Cash Drawers
633808491024
Select model
Key features:
- All-metal construction for enhanced durability
- Compact design to save space
- Easy installation for quick setup
- Media slots to separate checks and coupons
Specifications:
- Outer Dimensions: 16.25" x 16.2"
- Approximate weight: 14.9 lbs.
- Material: Metal
- Tray type: 5B/8C
- Solenoid Release: 24V
- Pin assignment: Epson compatible
| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Bill Compartments | 5 |
| Number of Coin Compartments | 8 |
| Lock Type | Standard |
| Number of Media Slots | 2 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Metal |
| Height | 4.3" |
| Width | 16.2" |
| Depth | 16.3" |
| Weight (Approximate) | 14.90 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
Cash Drawer Interface |
| Country of Origin | Taiwan |
wcd-5000.pdf 633808491024
wcd-5000.pdf MOD-WASP-WCD-5000