| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Mobile Computer |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Modem (RJ-11) | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.6" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 4" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Unitech PT630D Mobile Computer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |