Samsung CY-16TTD6C0 Digital Signage
CY-16TTD6C0
Select model
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen Type | LCD |
| Pixel Pitch | 0.66" |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
|---|---|
| Dynamic Contrast Ratio | 7,500:1 |
| Color Depth | 16-bit |
| Brightness | 7500 Nit |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 62.8" |
| Width | 10.1 ft |
| Depth | 5.9" |
| Weight (Approximate) | 490.09 lb |