Juniper Networks MX480BASE3-AC Wireless Routers
MX480BASE3-AC
Select model
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | No |
| Powerline | No |
| Token Ring Port | No |
| Serial V.35 Interface | No |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 8 |
| Expansion Slot Type |
|
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Security Features |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Power Source | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 14" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 23.8" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
mxr.pdf MX480BASE3-AC
mxr.pdf MOD-JUNIPER-MX480