IOGEAR GPSU21 Print Server
GPSU21
Select model
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of USB Ports | 1 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Twisted Pair Cable Standard | Category 5 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology |
|
| Network Technology | 10/100Base-TX |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 2.5" |
| Weight (Approximate) | 1.12 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |