HPE Aruba JZ180A Wireless Access Points
JZ180A
Select model
| Technical Information | |
|---|---|
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Frequency Band |
|
| Wireless Transmission Speed | 2 Gbit/s |
| MIMO Technology | Yes |
| Beamforming Technology | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| PoE PD Port | Yes |
| VGA | No |
| HDMI | No |
| USB | Yes |
| Powerline | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Pole-mountable |
| Height | 5.1" |
| Width | 9" |
| Depth | 8.7" |
| Weight (Approximate) | 4.63 lb |