HPE Aruba JL430AB2B Ethernet Switches
JL430A#B2B
Select model
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Modular | Yes |
| Port/Expansion Slot Details |
|
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Optical Fiber |
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
| Network Technology | 10GBase-X |
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 25.0 |
| Expansion Slot Type |
|
| Number of SFP Slots | 24 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Layer Supported | 3 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Power Consumption | 250 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor |
|
| Height | 1.7" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 17" |
| Weight (Approximate) | 15.56 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |