5406R zl2 Switch
J9821A#B8X
Select model
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Uplink Port | Yes |
| Modular | Yes |
| Stack Port | Yes |
| Port/Expansion Slot Details | 6 x Expansion Slot |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported |
|
| Ethernet Technology |
|
| Network Technology |
|
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 6.0 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Layer Supported | 3 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 4U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 6.9" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 17.8" |
| Weight (Approximate) | 24.50 lb |