| Technical Information | |
|---|---|
| Bluetooth Standard | Bluetooth 2.1 |
| ISM Band | Yes |
| ISM Minimum Frequency | 2.40 GHz |
| ISM Maximum Frequency | 2.48 GHz |
| Wireless Transmission Speed | 3 Mbit/s |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.1" |
| Depth | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 2.33 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
honeywell-xenon.pdf AP-010BT-07N