| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 180 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 42" |
| Maximum Screen Size Supported | 90" |
| Features |
|
| Mount Profile | Flush |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Finishing | Powder Coated |
| Width | 38.60" |
| Depth | 2.60" |
| Weight (Approximate) | 18.75 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Wall |