| Product Information | |
|---|---|
| Style | Holster |
| Carrying Options |
|
| Closure Type | Snap |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Exterior Material | Ballistic Nylon |
| Height | 4" |
| Width | 2" |
| Depth | 7.5" |
| Weight (Approximate) | 2.72 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Intermec - CN51 |
| Brand Compatibility | Intermec |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |