| Product Information | |
|---|---|
| Style | Holster |
| Carrying Options |
|
| Closure Type |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Product Material | Leather |
| Durability | Bump Resistant |
| Height | 1.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 6.5" |
| Weight (Approximate) | 2.90 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Handheld Terminal |
| Compatibility | Zebra - TC55 |
| Brand Compatibility | Zebra |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |