| Product Information | |
|---|---|
| Carrying Options |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Exterior Material | Ballistic Nylon |
| Height | 1" |
| Width | 6" |
| Depth | 2.8" |
| Weight (Approximate) | 3.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Compatibility | Zebra - TC55 |
| Brand Compatibility | Zebra |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |