Tripp-Lite U442-DOCK4-S Accessories
U442-DOCK4-S
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Device Supported |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB Type C |
| Audio Line Out | Yes |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Microphone | Yes |
| HDMI | Yes |
| Thunderbolt | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 100 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 0.87" |
| Width | 7.80" |
| Depth | 3.30" |
| Weight (Approximate) | 15.17 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Apple Notebook:
Google Notebook:
|
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | Vietnam |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
| Additional Warranty Information |
3 year limited warranty |