| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 175 lb |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 4.16" |
| Width | 19.69" |
| Depth | 4.15" |
| Weight (Approximate) | 2.65 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |