| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Number of Keys | 104 |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1.71" |
| Keyboard/Keypad Width | 21.75" |
| Keyboard/Keypad Depth | 18.82" |
| Weight (Approximate) | 19.60 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported | Server |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |