| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Cable Panel |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Rack Height | 1U |
| Panel Width | 19" |
| Height | 1.77" |
| Width | 3.90" |
| Depth | 19.13" |
| Weight (Approximate) | 1.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Tripp Lite SmartRack Enclosure |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |