| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Cable Panel |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 2.04" |
| Width | 4.06" |
| Depth | 34.13" |
| Weight (Approximate) | 4 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Tripp Lite SmartRack Enclosure |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |