Tripp-Lite P582-003 Accessories
P582-003
| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Type | DisplayPort/HDMI |
| Cable Length | 3 ft |
| Connector Type on First End | DisplayPort Digital Audio/Video - Male |
| Connector on First End Details | 1 x DisplayPort Digital Audio/Video - Male |
| Connector Type on Second End | HDMI Digital Audio/Video - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x HDMI Digital Audio/Video - Male |
| Conductor | Copper |
| Device Supported |
|
| Supported Resolution | 1920 x 1080 |
| Features | Passive |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Shipping Height | 9" |
| Shipping Width | 7" |
| Shipping Weight (Approximate) | 2.72 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | China |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
| Additional Warranty Information |
Liftetime limited warranty |