| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Length | 50 ft |
| Connector on First End Details | 14-pin |
| Connector on Second End Details | 14-pin |
| Conductor | Copper |
| Device Supported | Monitor |
| Features | Molded |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Shipping Height | 10" |
| Shipping Width | 12" |
| Shipping Weight (Approximate) | 2.65 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |