Tripp-Lite P430-006 Accessories
P430-006
| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Type | DB-9/RJ-45 |
| Cable Length | 6 ft |
| Connector Type on First End | RJ-45 Network - Male |
| Connector on First End Details | 1 x RJ-45 Network - Male |
| Connector Type on Second End | DB-9 Serial - Female |
| Connector on Second End Details | 1 x 9-pin DB-9 Serial - Female |
| Device Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Shipping Height | 9" |
| Shipping Width | 7" |
| Shipping Weight (Approximate) | 2.24 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |