| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Length | 12 ft |
| Connector Type on First End | RCA Audio - Male |
| Connector on First End Details | 2 x RCA Audio - Male |
| Connector Type on Second End | Mini-phone Audio - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x Mini-phone Audio - Male |
| Device Supported |
|
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Shipping Height | 7" |
| Shipping Width | 9" |
| Shipping Weight (Approximate) | 2.56 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |