| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 10 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Height | 8.9" |
| Width | 16.5" |
| Depth | 13.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmental Compliance |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |