Touch Dynamic UB5E8A-BA9DF7 Accessories
UB5E8A-BA9DF7
| Technical Information | |
|---|---|
| Form Factor | All-in-One |
| Features | Adjustable Display Angle |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Celeron |
| Processor Model | J6412 |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Storage | |
|---|---|
| Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| Solid State Drive Interface | M.2 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 15.6" |
| Display Screen Type | LED |
| Screen Mode | XGA |
| Touchscreen | Yes |
| Touchscreen Technology | Projected Capacitive |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | HD Graphics 500 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Powered USB | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Cash Drawer Port | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Optional Ports |
|
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Magnetic Stripe Reader | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 13" |
| Width | 14.9" |
| Depth | 9" |
pulse-ultra-aio.pdf UB5E8A-BA9DF7