| Product Information | |
|---|---|
| Carrying Options | Handle |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Product Color | Black |
| Durability |
|
| Height | 11.6" |
| Width | 7.7" |
| Depth | 0.8" |
| Weight (Approximate) | 11.36 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Samsung - Galaxy Tab S9 FE+, S-Pen |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Tablet Model Compatibility | Galaxy Tab S9 FE+ |