Rice Lake 110592 Accessories
110592
| Technical Information | |
|---|---|
| Firewall Protection Supported |
|
| Encryption Standard |
|
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | 40 Gigabit Ethernet |
| Network Standard |
|
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Expansion Slot Type |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 30.6" |
| Weight (Approximate) | 36 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |